Tisková zpráva

1. srpna 2007 v 18:25 | J.Jarmara
Vyletnik.cz - raketový start portálu pro volný čas
Internetový portál Vyletnik.cz se v rekordně krátké době zařadil mezi nejnavštěvovanější portály z oblasti cestování v ČR.
Návštěvnost stránek Vyletnik.cz, zaměřených na místopis a turistiku v ČR, přesáhla v červenci 2007 počet 197.000 reálných uživatelů (RUest) a 1.270.000 (PV) zobrazení (Zdroj: Netmonitor ).
Od svého uvedení na trh v roce 2006 Výletník stále udržuje trend růstu své návštěvnosti měsíčně v průměru o 20 %.
Stránky tvoří unikátní autorský obsah popisující přes 6000 míst, 70 oblastí a 10 regionů v celé České republice. Návštěvníci portálu aktivně přispívají do komentářů a diskutují nad jednotlivými místy. Díky této aktivitě udržuje Výletník informace a popis míst v aktuální podobě.
V obsahu lze nalézt například tipy na výlety, rozhledny, koupání, cyklotrasy, hrady a zámky, muzea a galerie a mnoho dalšího. Své profily zde prezentují také města a obce. Často navštěvovanou rubrikou je kalendář akcí, který upozorňuje i na ty méně známé a menší lokální akce v naší zemi. Nejnavštěvovanějšími rubrikami jsou Tipy na výlety, Hrady a zámky, Ubytování, Cyklotrasy.
Návštěvníci Výletníka si zde plánují své pobyty a výlety po ČR, po svém návratu se vracejí a sdělují své dojmy ostatním návštěvníkům. Této skutečnosti využívají hotely, lázeňské areály a další služby, navázané na turistický ruch, a prezentují zde své služby. Součástí portálu je tedy i katalog ubytování a dalších služeb, který je provázán se samotným obsahem. Na Výletníku tak vznikl prostor nejen pro místopisné informace, ale i pro nabídku služeb. Návštěvníci si proto plánují své výlety na jednom místě.
Dle sociodemografického průzkumu Netmonitor navštěvuje Vyletník 47 % žen, 53 % mužů,
70 % návštěvníků je v produktivním věku, 66 % návštěvníků používá internet 21 a více dní v měsíci.
Za poslední měsíc Výletník zaznamenal největší zájem o informace z oblastí Českého ráje, Lednicko-Valtického areálu a Hané - Olomoucka.
Společnost Paseo s.r.o., která provozuje portál Vyletnik.cz uzavírá dohody o poskytování obsahu s dalšími médii a internetovými portály v ČR, proto lze například tipy na výlety z portálu Výletník vidět či slyšet například na Blesk.cz, Country Radiu, v Tip servisu a dalších.
Vyletnik.cz podporuje: Národní muzeum, Moravskou galerii v Brně, Národní památkový ústav a Galerii hlavního města Prahy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama